ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Απίστευτα γεγονότα σε ποδοσφαιρικό αγώνα στη Βραζιλία - Οπαδός εισέβαλε με μαχαίρι στον αγωνιστικό χώρο (βίντεο)

Άγρια επεισόδια στην αναμέτρηση Σάο Πάουλο - Παλμέιρας για το Κύπελλο Κ20

23/01/2022 14:07

Σοβαρά επεισόδια σημειώθηκαν κατά την διάρκεια του ημιτελικού του Copinha, τη διοργάνωσης του Κυπέλλου ομάδων Κ20 της Βραζιλίας, ανάμεσα στη Σάο Πάουλο και την Παλμέιρας, που έληξε με νίκη 1-0 των φιλοξενούμενων.

Κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων, ορισμένοι οπαδοί της Σάο Πάουλο κατάφεραν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στους ποδοσφαιριστές της Παλμέϊρας. Ωστόσο, η παρέμβαση των παικτών της Σάο Πάουλο ήταν άμεση και καταλυτική, με αποτέλεσμα τα έκτροπα να μην πάρουν περαιτέρω διαστάσεις.

Αμέσως μετά, στον αγωνιστικό χώρο, εντοπίσθηκε ένα μαχαίρι(!), το οποίο νωρίτερα βρισκόταν στο χέρι κάποιου από τους εισβολείς. Ο διαιτητής πήρε το μαχαίρι και το παρέδωσε στους αξιωματούχους της αναμέτρησης, ενώ μετά από έξι λεπτά διακοπής, σφύριξε για την συνέχεια του ματς.

Ακολούθησε η σύλληψη τεσσάρων οπαδών, οι οποίοι ανακρίθηκαν από την αστυνομία, ενώ η Παλμέιρας θα αντιμετωπίσει την Σάντος στον τελικό της διοργάνωσης, την ερχόμενη Τρίτη (25/1).