ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γκιώνης: "Θα κάνω τρεις μέρες να κοιμηθώ" (βίντεο)

Εξουθενωμένος ψυχικά και σωματικά ο Έλληνας πρωταθλητής μετά την ήττα του στη φάση των "32"

27/07/2021 07:54

Φανερά εξουθενωμένος ο Παναγιώτης Γκιώνης μίλησε γεμάτος συναισθήματα για τον αποκλεισμό του από τον τέταρτο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά πινγκ πονγκ.

"Εκεί στο 10-4 πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε. Ίσως ο αντίπαλος χαλάρωσε λίγο. Ήταν μαγκωμένος, σαν να είχε τελειώσει το ματς. Εγώ ρίσκαρα λίγο, δεν μου βγήκε και όσο πλησίαζε στο σκορ, 10-7, 10-8, άρχισε να το πιστεύει. Οι Νοτιοκορεάτες δεν κοιτάνε σκορ, κάθε πόντο τον παλεύουν. Έχουν άλλο mentality. Το θέμα είναι ότι εγώ έπρεπε να βρω κάτι να κάνω διαφορετικό. ΕΚεί έπαιξα λίγο λάθος και άρχισε να έρχεται και η κούραση. Στο τελευταίο σετ τα έδωσα όλα. Είχα κουραστεί πάρα πολύ. Έτσι όπως έχασα, είναι πολύ δύσκολο να το περιγράψω. Τέτοια ήττα δεν θυμάμαι να έχω ξανακάνει στη ζωή μου. Νομίζω θα κάνω τρεις μέρες να κοιμηθώ", είπε μεταξύ άλλων.

Ο προπονητής του, Παναγιώτης Βατσακλής, ανέφερε από την πλευρά του ότι "δεν συγχωρούνται τα λάθη σε τέτοιο επίπεδο".