ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Κύπελλο Αγγλίας: Απολαυστικό ντέρμπι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-2 τη Λίβερπουλ (βίντεο)

Στην επόμενη φάση οι "κόκκινοι διάβολοι" με μεγάλη νίκη στο Ολντ Τράφορντ

24/01/2021 21:07

Σε αντίθεση με το μεταξύ τους ματς πρωταθλήματος στο Άνφιλντ, το ντέρμπι κυπέλλου Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ είχε και γκολ και θέαμα στο Ολντ Τράφορντ. Νικητές με σκορ 3-2 αναδείχθηκαν οι γηπεδούχοι, που στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσουν ξανά εντός έδρας τη Γουέστ Χαμ

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε με τον Σαλάχ και η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε με τον Γκρίνγουντ για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Ράσφορντ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, ο Σαλάχ ισοφάρισε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το ματς κρίθηκε με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες.